Farmtrac

Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o.

  

Farmtrac Tractors Europe Sp. Z o.o. to obecnie największy polski producent ciągników rolniczych, sadowniczych oraz komunalnych. Początki działalności sięgają roku 2000, gdy rozpoczęto produkcję w fabryce w Mrągowie na terenie byłego POM Mrągowo. Obecnie mieści się tam fabryka, magazyny, dział części zamiennych, centrum serwisowe, własny dział R&D, centrum administracyjne oraz własne powierzchnie testowe i demonstracyjne.

Od skromnych początków po uzyskanie statusu największego krajowego producenta ciągników rolniczych, filozofia firmy zawsze stawiała na prostą i niezawodną konstrukcję – nieobciążoną nadmierną ilością zbędnej elektroniki. Obecnie w ofercie posiada ponad 20 typów i odmian ciągników przede wszystkim dla rolnictwa ale również sadownictwa i prac komunalnych o mocach od 22 do 113KM. Produkowane są one zarówno na rynek polski, jak i dla wielu krajów europejskich i północnej Afryki.

Te proste i niezawodne konstrukcje opierają się na rozwiązaniach najbardziej renomowanych europejskich firm produkujących podzespoły: Bosch, Perkins, Mita, Carraro, ZF oraz około 60 polskich producentów części i podzespołów. Farmtrac Traktors Europe to dynamicznie rozwijająca się firma, wykorzystując bogate doświadczenie i wiedzę polskich inżynierów i konstruktorów Escorts Ltd.. Farmtrac konstruuje maszyny dopasowane do potrzeb współczesnego rolnika. Głównym celem ostatnich 20 lat było zwiększenie asortymentu produktów i zwiększenie potencjału marki na rynku europejskim i na całym świecie. Oba cele zostały osiągnięte.