Metal-Fach

Metal-Fach Sp. z o.o.

  

Historia marki Metal-Fach rozpoczęła się w roku 1989. Przez pierwsze lata istnienia skupiano się na działalności związanej z techniką grzewczą, tworząc i udoskonalając kotły centralnego ogrzewania. Od 1998 roku firma zajmuje poważne miejsce w sektorze produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych.

Na dynamiczny rozwój marki ogromny wpływ miały dotacje unijne. Dzięki nim rozwinął się i wzbogacił park maszynowy. Dziś Metal-Fach może się pochwalić doskonale wyposażonymi halami produkcyjnymi, a także nowoczesną malarnią z kataforezą, innowacyjnym centrum badawczym kół oraz laboratoriami kontrolującymi jakość produkcji. Przez lata Metal-Fach rozszerzał swoją działalność, inwestując w dynamiczny rozwój i tym samym zyskał zaufanie rolników.

Dynamiczny rozwój i zainteresowanie zagranicznych kontrahentów sprawiły, że przedsiębiorstwo otworzyło swoje oddziały w Kazachstanie, Białorusi i Rosji. Co ciekawe maszyny są eksportowane na wszystkie kontynenty świata, a około 70 proc. produkcji trafia na eksport.

Dziś teren firmy obejmuje 16,5 ha, w tym 4,3 ha stanowią hale zadaszone. Firma obecnie zatrudnia ok. 800 pracowników i jest jednym z największych pracodawców w regionie.

Metal-Fach współpracuje z topowymi markami, które liczą się na całym świecie. Do tego grona należą: John Deere, Zetor, Farmtrac, Feraboli, Ursus, Bonnel, Talex czy Samasz.

W ciągu ostatnich lat Metal-Fach po raz kolejny postawił na inwestycje w park maszynowy. W latach 2017 – 2018 na udoskonalenie i modernizację linii produkcyjnej wydano w sumie 40 mln zł. W tym czasie udało się kupić aż 9 robotów spawalniczych, 7 laserów oraz 31 maszyn numerycznych (centra tokarskie i frezarskie). Producent maszyn rolniczych ogromną wagę przywiązuje również do ekologii. W 2017 roku zakupiony został zestaw filtrujący, który ogranicza emisję lotnych związków organicznych.

Trwałość, precyzja i bezpieczeństwo - tak w wielkim skrócie można opisać maszyny i urządzenia rolnicze, które oferuje swoim klientom Metal-Fach. Marka nieustannie skupia się na jakości i stawia na rozwój – wszystko po to, by jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania współczesnego rolnictwa.