Pronar

Pronar Sp. z o.o.

  

Pronar jest obecnie największym producentem maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych w Polsce. Jego rozwiązania wspierają codzienną pracę rolników w kilkudziesięciu krajach świata. Firma od lat pozostaje niekwestionowanym liderem sprzedaży przyczep w kraju, a na rynku niemieckim ta w 100% polska marka uplasowała się na pozycji wicelidera. Pronar jest również synonimem jakości i stabilności w produkcji używanych do produkcji przyczep komponentów. Profile burtowe, elementy pneumatyki i hydrauliki, osie i układy jezdne oraz koła tarczowe Pronaru znajdziemy obecnie w produktach największych światowych koncernów.

 

 

Maszyny  i komponenty  Pronaru powstają w ośmiu fabrykach rozlokowanych w sześciu miejscowościach: Narwi, Narewce, Hajnówce, Strabli, Siemiatyczach i Białymstoku. Źródłem innowacyjności firmy są własne Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz liczna kadra inżynierska. Firma dysponuje infrastrukturą lotniczą i flotą powietrzną, a własna szkoła latania pomaga chętnym spełniać marzenia o zostaniu pilotem.

 

Sukces firmy to efekt przemyślanej strategii rozwoju, zarządzania i konsekwencji w realizacji podjętych działań, z istotnym czynnikiem biznesowej dywersyfikacji. Pronar to dziś globalna marka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych w technice rolniczej i komunalnej oraz rozwiązań recyklingowych. Znajduje się również w ścisłej światowej czołówce producentów felg i kół tarczowych. Zbierane przez ponad 30 lat doświadczenie oraz ogromny kapitał ludzki pozwala firmie dzielić sie nie tylko szerokim portfolio innowacyjnych produktów, ale także wiedzą, tworząc istotny społecznie pomost pomiędzy nauką, a biznesem.