Wipasz

Wipasz S. A.

  

Spółka Wipasz działa na rynku już od 27 lat i oparta jest w 100% na polskim kapitale. To największy polski producent pasz i lider w produkcji świeżego mięsa z kurczaka.

Wipasz S.A. produkuje rocznie ponad milion ton paszy dla drobiu, trzody i bydła w 6 wytwórniach zlokalizowanych w całej Polsce. Poza paszami pełnoporcjowymi w ofercie znajdują się również premiksy, koncentraty oraz różnego rodzaju dodatki żywieniowe. Obecnie trwa budowa wytwórni zlokalizowanej w Międzyrzecu Podlaskim. Będzie to druga wytwórnia bez GMO.

Dywizja Mięsna Wipasz S.A. składa się z dwóch zakładów drobiarskich – w Mławie i Międzyrzecu Podlaskim. W obu zakładach produkowanych jest dziennie 1 000 ton mięsa z kurczaka a moce ubojowe sięgają 3 milionów kurcząt tygodniowo. Zakłady posiadają status referencyjnych dla firm Meyn i Ishida – światowych liderów w dostawie technologii do uboju, rozbioru i pakowania mięsa drobiowego.

Dzięki systemowi Integracji Pionowej „od pola do stołu” oraz zastosowaniu innowacyjnych technologii, firma dostarcza klientom produkty spełniające najwyższe normy jakościowe. Wipasz S.A. dba również o hodowców, współpracując z nimi w oparciu o długoterminowe umowy kontraktacyjne. W ramach współpracy zapewniamy wykwalifikowany serwis weterynaryjny, dostawy pasz, wstawienie piskląt oraz odbiór żywca.

Produkty Wipasz S.A. dostarczane są do dużych europejskich sieci handlowych oraz kanału HoReCa na całym świecie.

Wipasz S.A. to firma świadoma i odpowiedzialna. Wspieramy lokalną społeczność. Prowadzimy Fundację Pomocna Dłoń wyrównującą szanse na rozwój dzieci i młodzieży z terenów wiejskich. Nasze inwestycje prowadzimy tak, by chronić środowisko naturalne.